Home » Láska a vztahy » Milostná ztráta: jak ji překonat?

Milostná ztráta: jak ji překonat?

Vsebina

Mít milence, se kterým sdílíte svůj život, je jedna z věcí, která člověka motivuje v každodenním životě. Někdy se však stane, že pár nesouhlasí na body a hádat se, pak se rozhodnout rozejít.

V této fázi přichází fáze smutku, která se u každého člověka liší v závislosti na osobnosti obou milenců a také na důvodu rozchodu. Další informace o smutek v lásceZveme vás k přečtení následujících řádků.

Jaké jsou fáze truchlení?

Bolest, slzy, strach z toho.navázání nového milostného vztahu… To vše se děje po rozchodu, ale aby bylo možné jít dál, je nutné truchlit, včetně projití následujícími fázemi:

Šok a odmítání po rozchodu

Je to pocit, který přichází po každém rozchodu, kdy máte pocit, že se vám zhroutí svět a na ničem už nezáleží. Cítíte se prázdní, zmrzlí a cítíte, že čas se zastavil a již se nepohybuje.

Čtěte také  Fáze rozchodu: tipy, jak se s nimi vypořádat

Takže se nedokážete smířit s tím, že váš vztah skončil a že už s ním nebudete sdílet svůj život.

Hněv a smutek

Pak je tu pocitbýt naštvaný na svého milence, a dokonce i na sebe. A pak začnete plakat a klesat na mysli, že se z této špatné situace nikdy nedostanete a že smutek nikdy nezmizí. Pak začnete hledat příčiny rozchodu.

Rezignace

V této fázi si člověk uvědomuje, že došlo k rozchodu, a ztrácí zájem o mnoho věcí a činností, které mu dříve krášlily každodenní život.

Přijetí a rekonstrukce

Nakonec přichází fáze, kdy člověk přijme realitu, najde v sobě sílu a vyjít z bolesti a izolace..

Poté člověk začíná nový život tím, že se znovu vybuduje, začne se věnovat novým činnostem, realizovat nové projekty a navazovat kontakty s dalšími lidmi.

Čtěte také  jaký typ zprávy poslat?

Jak dlouho trvá milostná ztráta?

Doba trvání milostné ztráty je se u jednotlivých osob lišínejčastěji podle :

  • Důvod rozpadu milostného vztahu ;
  • Kontext rozchodu;
  • Psychický stav páru…

Vskutku nejde o exaktní vědu nebo normy, které by bylo třeba dodržovat, každý truchlí svým vlastním způsobem a svým vlastním tempem.

Některé mezinárodní studie a reference uvádějí, že to může trvat 12 měsíců. správně truchlit Dospělý truchlí šest měsíců a dítě šest měsíců, protože děti mají větší schopnost truchlit než dospělí. větší odolnost.

Není to však nic lineárního: vyjádření pocitů může být snadné, ale pak se stane obtížným.

Dobré je, že stanovení období smutku mnohé uklidňuje a dává jim pocit bezpečí.

Daniel Martínek
Ostanki iz : Daniel Martínek
Jmenuji se Daniel a astrologii se věnuji již mnoho let. Planety, znamení a souhvězdí mě vždy přitahovaly a specializoval jsem se na studium hvězd a jejich vlivu na lidský život. Zajímají mě především znamení zvěrokruhu, zejména to moje: Váhy ascendent Váhy. Velkou část svého času věnuji studiu aspektů planet a zkoumání významu znamení zvěrokruhu. Věřím, že astrologie může poskytnout jasnější pohled na náš svět a na naši roli ve vesmíru. Doufám, že moje vášeň pro astrologii pomůže osvítit životy ostatních.